Daf turbo araçlar günümüzde yaygın olarak kullanılmakla birlikte en çok tercih edilen motorlar arasında yer almaktadır. En iyi ve en kaliteli motorlar arasında yer alan turbo silindirler yardımıyla çalışmaktadır. Ve çalışma performansına göre de hızlı ve çalışma sistemi artmaktadır. Bu sayede daha fazla güç performansı ortaya çıkmaktadır.

Daf Turbo
Daf Turbo

Daf Turbo Avantajları Nelerdir?

Daha az yer kaplamakla en uygun ve en hafif motorlar arasına girmektedir. Yüksek hava basıncından dolayı performans açısından da diğer motorlara nazaran daha iyilerdir. Araç üzerinde bulunan hız kaybını en aza indiren motor kategorisi içerinde en çok tercih edilen ve en çok kullanılan motorlar arasına girmektedir. Boyut olarak ise diğer motorlara nazaran daf turbo motor daha küçük bir yer kaplama kapasitesine sahiptir.

Dikkat Edilmesi Gereken Yerler

Aracınızı çalıştırdıktan sonra soğuk havalarda özellikle yakıtın patlamamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sebepten dolayı kontağınızı tam çevirmeden ışıkların söndüğünü görmeden aracınızı çalıştırmamanız gerekmektedir. Aracı çalıştırdıktan sonra ise en az 1 en fazla 2 dakika beklemeniz ve hava soğuk ise bu süreyi biraz daha uzatmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yakıt patlaması ve benzeri zor durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Aracınızı ısınmadan asla yüksek hızda çalıştırmayınız. Bu aracın içindeki parçaların zarar görmesine sebep olabilir.

Turbo araçlarınızı durdurmadan önce ise biraz beklemeniz gerekmektedir yağlanmanın ani durması sonucunda aracınızın motoru diğer motorlara nazaran hassas olduğu için zarar görme ihtimali oldukça yüksektir. Özellikle daf turbo motor bulunan araçlarda her zaman daha hassas olunması gerekmektedir. Aracınız için seçtiğiniz yakıtların kaliteleri de oldukça büyük rol oynamaktadır.

Yüksek hızlı uzun mesafeler kat ettiğiniz zaman ise aracınızın içerisinde bulunan motora zarar verebilir hatta motoru kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına turbo motorlu araçlarınızı her zaman daha hassas görmenizi ve kullanmanızı öneririz. Bu sayede aracınızın ömrü de motorunuzun ömrü de sanıldığının aksine daha uzun ömürlü olacaktır. Bakımına özen göstermeniz gereken bir motor türüdür. Eğe bakımı doğru ve düzenli yapılmazsa içerisinde aşınmalar ve kopmalar meydana gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir